| An89 a întrebat:

Cum aș putea să mă pregătesc pentru admiterea la facultatea de arhitectura?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Sa faci modele de teste de admitere.

| KR0NSTADT a răspuns:

Învățând, dacă știi ce înseamnă asta.

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Incearca ca timp de o saptamana sa te inchizi complet in casa, sa nu mai dormi noptile, eventual sa iti pui parintii sa te critice non stop daca vrei sa ai parte de pregatirea completa. Daca trecu cu bine peste saptamana asta esti pregatir pentru 6 ani de chin in Mincu

| InOrOut a răspuns:

Nu te inscrie la arhitectura, vei regreta toata viata. Vei ajunge dupa 8 ani (timp in care nu castigi nimic) sa iti dai seama ca esti fara servici. Cand sti meseria nu ai unde lucra si nici propria firma nu iti poti face ca asa merge sistemul, nu te lasa OAR. Mita e uriasa care se da la OAR si nu merita. Stii cati stagiari sunt in acest moment in asteptare cu stagiatura terminata? 2000 la Cluj, 5000 la Bucuresti + restul din tara, sunt pe la 10.000 care asteapta stampila. Au zis ca dau la 1 din 100 si la ala cu pile/mita. Strici o caruta de bani si nervi pe facultate degeaba. Nu ma crezi intreaba-i pe stagiari.