| xoBridgetXO a întrebat:

Cum e la mate info intensiv engleza? Unii zic ca e usor, altii ca e greu. straight face Si ar trebui neaparat sa dau la intensiv informatica pentru meseria de web designer? [funda]

Răspuns Câştigător
| IQ156 a răspuns:

Pai conteaza de liceu daca este greu sau usor.Iar nu trebuie neaparat sa dai la informatica pentru a fii web designer.Este destul de usor dar ai nevoie de antrenament.Mult noroc!

3 răspunsuri:
| anotimp2 a răspuns:

Pai stiu cum ii. nu stii pana nu vezi u cu ochii tai proprii si te convingi; cei din jurul meu ziceau: aa e ok!; fiecare e pentru el; eu, iti spun sincer - in clasa a-9-a aproape in fiecare noapte invatam- altii stateau si aveau note mai mari ca mine- da asta nu conteaza!- cert e faptul ca e greu, dar ajungi sa cunosti multe lucruri, si sa ai ore mai multe din cauza englezeilaughing. Eu nu regret, dar voi regreta daca nu voi avea o cariera! Daca vrei info- eu am avut o profa si prof fff buni, da daca n-ai at. n-ai prea rezolvat multe. ai maxim 4 ore/saptamana, pe cand la intensiv ai 6-8 ore. La bilingv ai 6-7 ore engla, iar la intens.info doar 2, si alea asa si asa straight face. Depinde de tine ce-ti doresti pe viitor. Eu am pornit cu gandul de programator, dar acum sunt cat pe ce sa dau la medicina> Singurul lucru pe care mi-l doresc e sa nu se duca toata munca mea pe apa sambeteistraight face. Deci, gandeste-te ce vrei sa faci mai departe, si pe baza asta decide-te. Daca nu esti 100% sigur at. da la bilingv, e oarecum mai echilibrat.

| uNKN0Wn a răspuns:

Sa va vand un pont:
Daca inveti niciunde nu e greu!

Nu conteaza unde mergi, daca tu vrei sa inveti te vei descurca dar daca nu vrei stai deoparte de mate info.

| TimpFaraTimp a răspuns:

Sincer,este profilul cu trecerea cea mai usoara de la generala,eu nici nu am simtit diferenta, acelasi ritm de invatare, cam aceleasi materii...