| laura_9178 a întrebat:

Care profil e mai usor : mate info intensinv engleza sau intensiv informatica?

6 răspunsuri:
| anaid a răspuns:

Ambele sunt la fel de grele...acum depinde la ce te descurci tu mai bine la engleza sau la informaticahappy

| happy_7964 a răspuns:

Depinde de ce iti place tie si ce stii sa faci mai bine. Eu una prefer intensiv engleza pentru ca informatica nu e foarte usoara, desi ca orice materie daca o intelegi poate fi frumoasa. Oricum engleza e o limba fara de care nu prea te mai poti descurca in zilele noastre, iar informatica o vei face oricum cu lux de amanunte avand in vedere profilul ales. Dupa parerea mea intensiv informatica e un profil bun in cazul in care vrei sa aprofundezi foarte mult informatica, pentru olimpiade si alte concursuri.
La intensiv informatica faci mai multe ore de informatica, iar la intensiv engleza faci mai multe ore de engleza, ceea ce probabil ca stii deja.

| dedesh a răspuns:

Eu sunt la mate-info intensiv (cu intensiv informatica). mie imi place, desi sunt fata.sunt vreo5-6ore de info pe saptamana, 5 de mate si e destul de mult de invatat.la intensiv engleza nu stiu cum e, dar nu cred ca e prea simpluwinking

daca te descurci bine in engleza si iti place, iti va fi mai usorwinking

pupici:*

| ladylove a răspuns:

Depinde de ceea ce iti place. Daca iti place mai mult informatica, intensiv informatica va fi mai usor, daca iti place mai mult engleza, intensiv engleza va fi mai usor.

| Dizzy a răspuns:

Daca as fi facut si cu informatica intensiv ti-as spune exact ce cred. Dar acum iti spun din ce am mai auzit de la colegii mei si toata lumea zice ca la engleza ii mai usor(daca stii cat de cat engleza).
Bafta! sper sa faci o alegere care sa-ti placa!:*

| alexa_4015 a răspuns:

Pai daca te pricepi la engleza, engleza dar daca nu info! eu am ales intensiv informatica pentru ca profa mea de engleza nu nea inv prea multe si nu prea stiu.la ke liceu esti? pup:*