| madeline a întrebat:

Cum e la mate-info?

6 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Am inteles ca mate-info e cel mai greu profil. Dai teza la romana, matematica, informatica si fizica/chimie/biologie(la alegere). Faci minim 5 ore de matematica pe saptamana si vreo 4 de informatica. Incepand cu clasa a XI-a, nu mai faci desenul si muzica, dar in schimb ti se maresc orele de mate si info. Este un profil foarte bun deoarece poti urma orice cale in viitor.

| dynasmile21 a răspuns:

Pai eu sunt la mate-info bilingv engleza si nu e chiar asa de greu... daca ai putina ambitie, mai inveti din cand in cand ceva, esti atent la ore este chiar foarte usor happy eu nu am probleme, dar eu am si niste profesori uimitori(mai exista si exceptii laughing )
sincer daca ai o inclinatie spre stiinta te sfatuiesc sa mergi la mate-info, nu trebuie sa iti fie frica, nu e iadul pe pamant laughing
orarul este destul de incarcat mai ales in a IX-a. eu am si germana ca limba materna deci mai am si ceva ore in plus.stai la scoala cam pana pe la 3. ai 3 ore de fizica pe saptamana( dar cred ca depinde si de scoala), 4 de mate, 2 de chimie si biologie. daca mergi la bilingv, info ai mai putin, in jur de 2 ore saptamanal iar daca esti la info intensiv ai 5 ore pe saptamana.
sper ca ti-am fost de folos big grin

| alexutzu00791 a răspuns:

Depinde de liceu, eu nici nu mi fac probleme

| mihaicaulea a răspuns:

Eu sunt la mate info intensiv. Dau teza la romana, matematica si informatica + o materie la alegere din fizica, chimie sau biologie. ( odata aleasa o teza pe un semestru la o materie aleasa, pe semestrul al 2-lea nu te poti schimba la alta materie). Fac 4 ore de mate romana, 3 fizica, 0 muzica desen, 2 franceza, 2 engleza, 1 istorie, 7 informatica (sa nu uitam de grupele de cate jumatate de clasa) Profilul e dificil, insa ai foarte multe obtiuni la final caci stii din toate "cate nimic" si-ti poti alege orice destinatie. Sunt a XI-a si intr-un fel sau altul sunt mandru ca sunt la acest profil, desi uneori o mai dai in bara. Daca doresti la mate info, mult succes, spor la invatat si toate cele bune!

| カルメン a răspuns:

Eu sunt la mate-info sh pot sa spun ca nu e asa de greu...chiar e fain! bine acum depinde sh ce iti place tie mai mult.de ex la mate-info faci mai multa chimie sh fizica in schimb la folologie faci mai multa ist geografie si in plus faci sh latina...acum depinde sh de tine ce materii iti placbig grin

| yoyomaster a răspuns:

Foarte greu...inveti mate la greu, si apare si informatica, care este si ea f grea, asa ca nu-ti recomand!

Întrebări similare