| Joker3134 a întrebat:

Cum e meseria de jandarm? Înafara de riscuri e usor?

5 răspunsuri:
| Username272 a răspuns:

Este foarte lejeră, trebuie doar sa ai antrenament fizic bun si iti dai seama ca si minte, în rest nu prea ai intervenții sau ceva, dar și cand ai trebuie sa fi pregătit

Răspuns utilizator avertizat
| Username272 a răspuns (pentru Joker3134):

Ca nu pot ajunge toti acolo si unii nu vor

Răspuns utilizator avertizat
| Username272 a răspuns (pentru Joker3134):

Ca ai mai multe sarcini de facut si dezavantajul ar fi ca ai salar mai mic față de polițist, poate fi o meserie ușoară la prima vorba dar trebuie să multa răbdare și sa asculti ce ti se cere, partea bună ii ca ai mai mult respect ca jandarm față de polițist