| Kornuletz540 a întrebat:

Cum e să lucrezi pe un șantier, în construcții, prima săptămână e cea mai grea apoi de acomodezi? Și ce trebuie să faci mai exact în prima perioadă?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

In primele 2 zile faci "Protectia muncii".
Este FOARTE IMPORTANT sa retii si sa respecti TOATE regulile predate!

De la a 3-a zi urmeaza acomodarea, la locul de munca.
Vei fi pus sa duci materiale la mana muncitorilor, sa ajuti in diferite ipostaze.
Ai mare grija: sa nu faci pe "viteazul", sa nu te accidenezi!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de la om la om. Este grea prima saptamana dar nu foarte grae, fiindca primesti sfaturi si ajutor tot timpul.
Adevarata greutate si responsabiliatte apare dupa saptamana 2, cand esti lasat sa faci singur treaba.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Prima săptămână este grea, până ți se obișnuiesc mușchii. Așa că este bine să nu te forțezi prea tare, din primele zile.

| 1234568807 a răspuns:

Depinde ca ce te duci pe santier, daca te duci ca necalificat trebuie sa sapi si sa cari cu roaba

| Silviullet a răspuns:

Depinde de la om la om. Spre exemplu eu sunt mai entuziasmat la inceput iar intre timp mi se ia de santier.
Depinde si de oamenii cu care lucrezi, de cum se lucreaza. ce trebuie sa faci.

| xMAG a răspuns:

Nu mai sapi șanțuri la mana în ziua de azi vb de București depinde de unde esti. Eu am firma de construcții și lucram doar cu utilaje. Facem munca ai ușoară.