| geo2044 a întrebat:

Cum este sa fi programator? adica salariu este bun? cat mai exact? este mult de munca? conditi bune de munca? este obositor? cate ore pe zi trebuie sa stai in fata calculatorului?

Răspuns Câştigător
| Sweety27 a răspuns:

Raspund in ordinea in care ai adresat tu intreabrile:
-este bine pentru ca mereu se angajeaza pe acest domeniu.
- salarul pleaca de la 300 euro si ajunge pana la 1500 euro/luna
- salarul depinde de ce stii sa faci
- conditiile sunt in functie de firma care angajeaza. sunt firme care iti ofera inclusiv spatii de relaxare/ servicii de masaj profesionist. sau exista companii micute care nu dau nici macar apa plata
- obositor este!
- 8 ore pe zi pentru full-time, greu se gasesc pozitii pentru 4 ore/zi part-time.
- pe cate ore esti angajat, alea le stai in fata calculatorului! daca faci freelancer, stai cat vrei tu, de acasa de la tine. happy

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Salariu este bun dar e obositor, e foarte mult de munca, vei sta mereu peste program. Conditiile sunt foarte buna, adica ai diverse facilitati.

| Piratul10 a răspuns:

Salariul pentru un programator junior este între 200-500 euro, dar in timp o sa poti sa avansezi in funcție si atunci o sa fie mai mult.
Nu știu sigur dar cred ca o sa stai mult pe scaun si in fata calculatorului.

| geo2044 explică:

De unde stii? esti cumva programator? sau doar labar?

| NeaPopa a răspuns (pentru geo2044):

Imi pare rau daca credeai ca e ca in filme aceasta meserie, dar de fapt nu e.

| Piratul10 a răspuns (pentru geo2044):

Geo,nu nu sunt programator dar mai știu de pe net.