| kosma a întrebat:

Cum ii progamul de la scoala de subofiteri campina, adica se face pe o perioada de 2 ani cat timp se face scoala si cat practica iar inca ceva ii adevarat ca o data la 2 luni iti da voie sa vii un weekend acasa sau poti sa vii in fiecare weekend si orele cum se fac va multumesc anticipat va rog sa imi dati toate detalile

6 răspunsuri:
| Goofy77 a răspuns:

Practica se face in ultimile 6 luni de scoala esti incazarmat la unitate iar de venit acasa nu poti veni acasa in fiecare weekend din motive obiective ai foarte mult de invatat si pregatire fizica si posibilitatile materiale daca stai mai departe costa drumul cam atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe google

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cum scrii in limba romana, nu cred ca ai vreo sansa sa fii admis acolo. Si la limba straina.pfff.poate acolo te descurci mai binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la campina. Prima oara stai km 2 luni acolo, poti veni acasa in weekend. apoi ai practica... apoi te intorci pentru aprox 2 luni si iar te intorci acasa in practica pentru 1 luna, apoi ai vacanta 2 luni apoi practica 3 luni...deci 6 luni acasa in total. apoi te intorci stai 3 luni si apoi iar 1 luna practica si apoi te mai intorci pentru 1 luna sa dai toata ex finale. Cel putin la me asa a fost. si este in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit ca este bine