| Andreea201012 a întrebat:

Cum invat sa sarut?

Răspuns Câştigător
| Romancutza a răspuns:

Bun, hai sa gasim cuvinte sa te ajutam un pic. Pai, in primul rand, se zice ca sarutul ideal trebuie sa te prinda cu buzele umede. Mai, dar nu plina de bale, intelegi... doar sa nu ai buzele uscate, ca e neplacut. Valabil si pentru el: daca se repede la gura ta cu o intreaga viitura de saliva, fugi! De acum, in mod normal, rolul tau e sa stii sa primesti sarutul, nu neaprat sa-l dai. Asta inseamna ca depinde de tine cat de mult te lasi "patrunsa" de respectivul sarut. In mod normal, lucrurile merg treptat si nici un baiat nu ar trebui sa inceapa din start o consultatie la amigdale. Mult mai placuta e atingerea varfului limbii, pentru ca acolo sunt multe terminatii nervoase. Insa pentru ca tot acolo exista si papile gustative, e bine ca atunci cand iesi cu un june sa te pregatesti mestecand niste guma si sa-i oferi si lui. Daca te refuza si tine la sosul de usturoi mancat nu de mult, sper ca guma ta sa fie suficient de eficienta pentru doua guri...
Nu te tine teapana daca patima lui iti da capul pe spate, nu tine ochii deschisi si vezi ce faci cu mainile: adica sa nu cumva sa fie proptite pe pieptul lui, gata sa-i dea un branci! In rest, daca sarutul e plin de temperament, sper sa fie scurt (ca altfel ametesti de nu te vezi si vei vrea sa fii tratata si de virginitate); daca e moale si languros si te enerveaza ca mersul unei rame, anima tu atmosfera: musca-l usor de o buza, ventuzeaza-i boticul ca si cum ai papa o inghetata, trece-ti unghiile pe ceafa lui...
Pe mine m-a luat cu calduri, va las!

Uite aici cateva tipuri de sarutwinking


Pe mine m-a luat cu calduri, va las!

Tipuri de sarut:

Sarut simplu in care gura ramane inchisa si nu are loc schimbul de fluide si cel cu gura deschisa in care limba intra in gura celuilalt. Consecinte negative: Chiar si sarutul simplu implica anumite riscuri deoarece te pune in contact intim cu o alta persoana (si cu toti germenii acesteia), dar riscul este limitat. Cu toate acestea se poate transmite Herpesul si Scabia daca saruti pe cineva care are taieturi deschise in jurul gurii. Inainte sa intrati in panica sa stiti ca daca nu sarutati pe cineva care stiti ca are o boala (ca raceala etc.) sarutul simplu este considerat a fi o comportare sigura.
Sarutul care implica schimbul de lichide creste riscul de a contacta aceste boli tocmai datorita acestui schimb. De asemenea permite si trecerea altor boli cum ar fi Herpes, Hepatita B, Sifilis. Metoda de a reduce dramatic riscurile este de a-ti cunoaste bine partenerul, istoria sexuala a acestuia si starea de sanatate actuala a acestuia.
Sarutul nu duce mereu la sex. Uneori, un sarut este exact ceea ce cuplul vrea: ceva romantic. O greseala frecventa pe care un cuplu stabil o face este aceea ca sarutul este un semnal pentru actul sexual in sine. Rutina este, de asemenea, fatala. Ea poate diminua excitarea, deoarece partenerul stie ce va urma. De aceea, primul sarut cu o persoana este mereu excitant, intrucat nu stii ceea ce va urma. Pentru a ajuta cuplurile sa renunte la vechile modele, prezentam cateva tipuri de sarut, sperand ca la urmatoare intalnire cu partenerul(a) tau(ta) nu vei uita cele de mai jos.

pupic;
sarut rapid cu buzele umezite;
sarut rapid cu buzele uscate;
sarut cu suspans. Aici fiecare isi pune intrebarea daca place unul celuilalt;
sarut prelungit. Aici presupune miscarea gurii;
sarut prelungit folosind limba;
sarut cu saliva. Este bine de evitat acest sarut;
sarut de umezire a buzelor. Plimbati-va limba pe buzele celuilalt;
sarut supt. Suge-i buzele;
sarut cu suptul buzei de sus;
sarut cu suptul buzei de jos;
sarutul ciugulit. Ciuguleste-i buzele, obrajii si urechile;

24 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Ar trebui sa inveti prima data ca la sfarsitul unei propozitii interogative se pune semnul intrebarii.

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Scumpo :), asta nu se invata :P
dar daca vrei sfaturi uita-te aici;) http://www.gavagai.ro/blog/2007/06/11/cum-se-saruta-cu-limba/

| LoveForShania a răspuns:

Cam ciudat ca ai postat aceasta intrebare la categoria: cariera.
Sarutul e cumva cariera ta?

In fine, sa revenim la intrebarea ta.
Sarutul nu e ceva artificial, ceva la care trebuie sa inveti sa saruti.
Trebuie sa saruti cu pasiune, cu dragoste si conteaza daca persoana cu care te saruti e o persoana iubita!
Sarutul nu este ca sexul!
Multe persoane fac sex cu cineva doar din placere. dar sarutul e din dragoste!

SARUT= focul din inima voastra arde si mai tare printr-un sarut. dragostea voastra se simte mai mult

| L ι ѕѕ є η α ☮ a răspuns:

Nu e nimic de invatsat :X.

Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inveti din teorie ci din practica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ajut eu dac vrei happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu!

| xlmpq a răspuns:

O sa inveti cand o sa ai parte de asa ceva

| Enma a răspuns:

O doamne nu sunteti normali cate explicatzii... si cate feluri de sarut... speriatzi omu laughing deci e grav off pai poti sa faci ori ce numai sa nu te speri si sa-i spui ca a mancat ceva dulce si iti place cum am facut laughing eu si sa nu te opresti brusc in schimb poti sa faci ori ce cred

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://teladin.blogspot.ro/2017/02/cum-saruti-partea-1.html
Este foarte bun tutorialul

Sper sa te ajute

| nOnAmE_6909 a răspuns:

Pai nu trebuie sa te inveti o sa te inveti pe parcurs...si stai linistita ca cand te sarauti cu un baiat nu o sa isi daie seama ca esti incepatoare pentru ca o sa fie emotionat :d si asa ca stai linistita oh go on te-am pupat kiss o seara placuta in continuare


pa pa

| Angelina01 a răspuns:

Pai trebuie sa ai imaginatie
lasa l pa el sa conduca iar u faci ce face si el

| flory13 a răspuns:

Experimetand tot mai mult.
nu este o regula.
cand gasesti un baiat de care iti place si el vrea sa te sarute, o sa vina totul de la sine, fara reguli.

| 0SomeOne0 a răspuns:

Buna! Desi toata lumea spune ca sarutul va veni de la sine, eu cred totusi ca trebuie sa te informezi putin inainte, dar trebuie sa te si relaxezi si sa nu faci "exact" cum scrie acolo pentru ca sarutul nu va mai fi la fel. Uite cateva link-uri:
http://sfaturi.eva.ro/dragoste/relatii/nu-stiu-sa-sarut-1573.html
http://www.clopotel.ro/......t-130.html
http://www.sarut.ebul.ro/
http://www.codrosu.ro/sarutul-despre-sarut-de-ce-ne-sarutam/
http://www.youtube.com/watch?v=dkQdI0AxxOI&feature=related

| 0SomeOne0 a răspuns:

Sper ca te-am ajutat!

| cosmynutza97 a răspuns:

Pur si simplu te lasi sarutata de partener si tu la randul tau o sa il saruti, vine de la sine, o sa vezi, sper ca ti-am fost de ajutor

| DjKr3atyv3 a răspuns:

Exersand happy

| andybellagta a răspuns:

Iti faci un iubit care stie si te invata el...

| jaguarxkr a răspuns:

Pai simplu, te duci la wc, bagi capul pana iti atinge nasul apa din vas apoi incepi si dai cu limba in stanga si dreapta.cand reusesti sa atingi fund, ul vasului de toaleta atunci vei fi pregatit pentru asta...sa stii ca nu e usor dar cu rabdare vei reusi.succes

| EllyCORE a răspuns:

Si eu am fost terorizata cu primul sarut. Eram foarte speriata ca nu o sa stiu sa fac nimic. Pentru mine primul sarut nu a fost cel mai bun. M-am incurcat si faze de genu, dar pana la urma a fost totul bine. Relaxeaza-te, o sa te descurci bine. SUCCES!

| davegahan a răspuns:

Te ajut eu daca vrei happy

Întrebări similare