| ღArySოﺁℓεღ a întrebat:

Cum pot afla exact la ce materi dau BACul? Sunt pe filologie, stiu ca dau sigur la romana si istorie, dar unii spun ca e obligatoriu sa dau si la spaniola (sunt pe bilingv spaniola) iar altii spun ca pot da la engleza in loc de spaniola. Si am mai auzit ca s-ar da la 4 materii, desi stiam ca erau doar 3. Intr-adevar, inainte se dadea si la latina, dar s-a scos de ceva timp.

Răspuns Câştigător
| AlexaC8 a răspuns:

Hey.nu,la latina nu cred ca s-a dat vreodata si nici nu este printre materiile din care poti alege, daca esti la filologie/uman o sa dai bacul obligatoriu la : romana, istorie, spaniola/engleza(tu alegi dintre cele doua) si mai legi dintre geografie/logica/economie/psihologie/flosofie big grin succes

1 răspuns:
| GoldandSilver a răspuns:

Daca esti la bilingv spaniola, normal ca dai bacul la spaniola, competente lingvistice (proba orala), la romana oral si competente digitale.Probele scrise sunt urmatoarele:roman uman, istorie si la alegere dintre geografie, psihologie, logica, sociologie, economie si filosofie. Funda?