| kj20 a întrebat:

Hei! Pe profilul umanist, specializarea filologie bilingv franceză, la ce materii se susțin tezele? Știu că la limba și literatura română, limba latină, istorie/geografie și la o limbă străină, dar nu știu care. La limba engleză sau la limba franceză? Știu că se va studia o altă limbă străină, limba spaniolă sau limba germană, depinde de liceu, dar întrebarea este că în ce clasă se va studia una dintre aceste două materii? Fundă! big grin

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Logic ca la franceza, este prima ta limba straina pe care o studiezi mult.
Romana - franceza - latina/istorie/geografie
Iar a doua limba in principiu in ultimii doi ani se va introduce.

| kj20 explică (pentru RobertMoon):

Ok! Și nu voi mai da teza la engleză?

| kj20 explică (pentru RobertMoon):

Ok! Nu voi mai da teza la engleză?

| RobertMoon a răspuns (pentru kj20):

Nu. Depinde de fiecare liceu în parte, unele sunt de spaniola, unele de germana, unele de franceză etc.dai din limba străină pe care o studiezi cel mai mult.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dai la franceza, istorie/geografie, latina si romana.
Nu, nu dai la engleza.
A 2-a limba o faci in functie de optiunile de la liceul si profilul ales.

| alina2k18 a răspuns:

Clar teza la franceza.