| Nimeni20192018 a întrebat:

Cum pot fi membru al Camerei Deputaților sau Senator? Va rog raspuns sincer fara misto

Răspuns Câştigător
| Colors a răspuns:

Unii dintre oamenii care au răspuns mai jos, nu mi se pare ca au o atitudine tocmai potrivită. Eu nu stiu care este vărsta ta, nu știu ce viață ai, dar cred că această intrebare poată să apară din curiozitate, pentru cunoștinta ta generală.

Recunosc, nu sunt informată despre acest subiect, dar cred că primul pas ar fi să faci parte dintr-un partid, ajungând intr-un partid, nu cred că mai este greu să afli care sunt următorii pașii pentru a ajunge acolo.

Intrebare aceasta este o provocare atat pentu mine, cât și pentru cei care au răspuns, să ne interesăm și să devenim mai deștepti.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Acum, ca tot ai cerut seriozitate iti spun direct: tu nu ai luat nici BAC-ul si esti ingrijorat ca nu-l vei lua, dar te gandesti la pozitii de senator?
Acolo ajungi dupa ce iei BAC-ul, termini o facultate, faci si un masterat, faci lobby cativa ani si daca ajungi sa te faci remarcat, posbil sa fii ales ca senator sau membru in vreun partid.

Asadar, ia-o cu invatatul pentru BAC, dar trateaza-l cu cea mai mare seriozitate, daca vrei sa faci ceva in viata!

| sierra1 a răspuns:

Intâi de toate rezolvă asta :

https://www.tpu.ro/......ti-sa-fac/

...sincer fara misto!

| johnnny123 a răspuns (pentru sierra1):

Pai tocmai rezultatele slabe la scoala ii dau speranta ca poate deveni senator...

| sierra1 a răspuns (pentru johnnny123):

Cool!

| JicaContra a răspuns:

Sa devii membru important intr-un partid

| Mogiojojo a răspuns:

Primul criteriu este sa ai burta.

| FreddieM a răspuns (pentru Mogiojojo):

Mooor de ras laughing)))))

| Mogiojojo a răspuns (pentru FreddieM):

Inseamna ca esti total de acord.

| FreddieM a răspuns (pentru Mogiojojo):

100%100

| Nume6 a răspuns:

Eu n-am luat bacul mă duc acum cu oile pe câmp și am început să behăi, uuuu, vreau ca oile să participe la nunta mea din viitor, uuu laughing

| xilef123 a răspuns:

Daca intrebi asta aici, nu ai nicio sansa, reorienteaza-te