| anonim_4396 a întrebat:

Care au fost functiile detinute de Roberta Ananastase inainte de a deveni presedinte al Camerei Deputatilor?

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

A intrat in politica in 1991 in PD(fost FSN), in 2000 a detinut pentru scurt timp functia de consilier al Ministrului Transportului a mai detinut functia de vicepresedinte in mai multe organizatii precum:Organizatia de Tineret, Organizatia Municipala Ploiesti, Organizatia judeteana Prahova, Organizatia deFemei, presedintele filialei din Prahova a Partidului Democrat.In 2007 a fost aleasa europarlamentar iar pe 30 noiembrie deputat in Parlamentul Romaniei.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Europarlamentar cu siguranta. Lista, probabil este mai lunga.

daniela
| daniela a răspuns:

Aici afli si ce nu ai vrea sa afli doar e o persoana importanta nu...http://ro.wikipedia.org/wiki/Roberta_Anastase

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Practicanta a sexului vorbit, practicanta a celei mai vechi meserii din lume, practicanta a tot felul de astfel de sporturi extreme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Who cares? Si who the f. k is Anastase?