| StoicaAdRiAn a întrebat:

Care este actualul presedinte al senatului? Dar al camerei deputatilor?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Presedintele senatului este Crin Antonescu, iar al camerei deputatilor este Valeriu Zgonea.

| StoicaAdRiAn explică (pentru evenso):

Multumesc mult era pentru o tema la cultura civica.

| dracu14 a răspuns (pentru evenso):

Presedintele camerei deputatilor e valeriu zgonea nu roberta anastase

| evenso a răspuns (pentru dracu14):

Da, ai dreptate, o sa ma reeditez.
Multumesc.

5 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Roberta Anastase este membru PDL si un dusman declarat al USL. Actualul Parlament este majoritar USL, deci au avut dreptul sa aleaga presedintii celor doua plenuri. Nu au facut greseala sa o aleaga pe ea. L-au alea pe Valeriu Zgonea, actualul presedinte al camerei deputatilor.

| Azµre a răspuns:

Crin Antonescu - Senat
Valeriu Zgonea - Deputați