| overdrive a întrebat:

Cum pot sa devin lunetist in armata? Ce abilitati trebuie sa am? La ce facultate trebuie sa dau?

Răspuns Câştigător
| proof a răspuns:

Principala abilitate este rabdarea, trebuie sa ai multa rabdare.Plus vedere buna!:) Lunetistul nu este o arma in armata romana, face parte din grupa de infanterie, recomandat este sa faci o scoala de subofiteri(www.ncoacademy.ro) sau daca esti bun la carte academia militara (www.armyacademy.ro) Acolo iti vei alege arma infanterie.Si in armata nu se poate duce oricine.In primul rand se pica la examenul psihologic, apoi probele sportive si cele teoretice! Si neaparat sa cunosti engleza nivel mediu! Succes

| Marinel_Marcu_1993 a răspuns (pentru proof):

Buna ziua am 20 vrau sa fac ceva cu viata mea vreau sa fac asta sunt pregatit psihic fizic si de curaj nu duc lipsa vreau sa dovedesc asta daca aveti nevoie de un erou contactati-ma

9 răspunsuri:
| bogdan1004 a răspuns:

Auzi te ajut eu ca is in armata fix lunetist da-mi mesaj pe TPU

| NistorIonuţ a răspuns (pentru bogdan1004):

Bogdan1004, astept si eu sa fiu repartizat si am cateva intrebari generale si despre lunetisti, poti sa ma ajuti cu cateva detalii? nistor.ionutp@yahoo.com. Mersi mult.

| spexy a răspuns (pentru bogdan1004):

Si pe mine m-ar interesa ce trebuie sa faci sa ajungi lunetist. M-as inrola in armata desi am 24 ani. Ma poti ajuta cu niste informatii cu ce trebuie sa fac?
M-am logat cu facebook-ul. apar Razvan Ion, te rog sa ma contactezi! Stima.

| anonul a răspuns:

Tatal meu a fost lunetist, nu-ti trebuie scoala doar te duci la armata si te antrenezi cu ceilalti fara facultati in armata se poate duce oricine, doar in aviatie iti trebuie facultate happy

| legiuneastraina a răspuns:

O vedere foarte buna, spirit de observatie, pasiune Cursurie se fac in cadrul armatei (intre 3 si 8 saptamani) Consta in "multi boscheti" frig, ploaie, faci caca si pipi la punga, nesomn, daca adormi ai sa fugi multi km. In fine FOARTE PUTIN diferit decat filmul Lunetistul sau cum dracu se cheama laughing

| Marinel_Marcu_1993 a răspuns:

Buna ziua inplinesc 21 de anii vreau sa am o cariera in asta sunt pregatit fizic psihic si nu.mi lipseste nimic contactati-ma daca aveti nevoie de un erou

| Andru_Liss_1997 a răspuns:

Sal! Eu mai am 2 luni aproape si vreau sa fac armata. Mi-ar placea sa fiu lunetist care stie ce cursuri si ce abilitati iti trebuie va rog spuneti-mi si mie.
id.liksandru.liks@yahoo.ro

| Razvan_Andi_1988 a răspuns:

Bogdan1004, as dori sa discut mai multe detalii cu tine despre lunetisti. Adauga te rog id'ul meu : b.andyr@yahoo.com, pentru ca am incercat sa iti dau mesaj privat si nu ma lasa, pentru ca sunt membru junior.
Multumesc frumos
O seara buna