| AvalohAlyn a întrebat:

Cum pot studia în Romania astrologia medicala? Astrologia medicala se studiază în România?
Că vreau și eu să o studiez, mi se pare un domeniu care contopește cele 2 științe frumoase :medicina și astrologia.
Sau sa studiez astronomia?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nope. Gasesti cursuri online dar e pseudostiinta.

| FreddieM a răspuns:

Interesanta preocupare. Scuza-mi perplexitatea, dar ce treaba are cititul in stele cu vindecarea vreunei boli? E posibil asa ceva? Aștept cu mare interes lamuriri.
Cheers

| AvalohAlyn explică (pentru FreddieM):

Astrologia medicala ne dezvaluie tipul bolii de care poate suferi o persoana, sensibilitatile, predispozitiile ereditare, riscul de infectii, probabilitatea supunerii la experiente chirurgicale, dar si punctele anatomice sensibilizate din punct de vedere karmic, in care actioneaza si declanseaza boli in special greselile sau pacatele pe care le poate face cineva. Astrologia poate diagnostica, de multe ori cu acuratetea cu care o face medicina.

Mai mult, nu de putine ori, am reusit sa identific erori medicale si sa contrazic anumite diagnostice puse, care erau insotite si de tratamente inadecvate. Astrologia nu vindeca local, cel putin nu asa cum o face un medicament. Ea descopera cauza subtila a bolii, constand in erori spirituale ale bolnavului si ajuta la repararea efectelor prin inlaturarea cauzelor.

De maxima importanta este stabilirea zilei optime pentru diferite interventii chirurgicale, o data pentru reusita operatiei, dar si pentru recuperarea rapida a pacientului.