| mixxjim a întrebat:

Cum poţi ajunge ofiţer de informaţii la SRI?
http://incomemagazine.ro/......tii-la-sri

2 răspunsuri:
| 1Hekate1 a răspuns:

Prin 2 metode:
1.Dai la Axademia Nationala de Informati care are 2 specializaritonguesihologie-Informatii(12locuri baieti, 8 fete) sau Informatii Securitate(6b,4f) Se dau cam 2 -3 teste psihologice si de inteligenta, probe sportive 50m viteza, 800 m rez la fete si 1000m rez baieti, tractiuni(baieti) si o chestie cu din atarnat in echer la fete. Apoi teat eliminatoriu la lb straina(tip grila). Apoi pentru Psihologie-Informatii dai 2 probe1.Psihologie 2.Romana si la cealalta dai Romana si Isto.Media se face:5% med bac, 40%test de inteligenta, 30 pb 1(Psiho resp romana) si 25% pb 2. A.e si vizita medicala..am uitat
2. Faci facultate civila si dai masteru de la SRI.dar nu prea am info legate de asta.Bafta..si eu vr la SRI, dar nu stiu daca pot avand astigmatism hipermetropic.

| mixxjim explică (pentru 1Hekate1):

Multumesc, sper ca raspunsul tau sa-i ajute pe eventualii cititori, intrebarea mea este de fapt chiar raspunsul la aceasta intrebare, am dat linkul cu articolul pentru admiterea de anul acesta happy