| Annddrreei a întrebat:

Cum poti deveni profesor, adica daca ai absolvit o facultate, cum ar fi farmacia, ce trebuie sa faci ca sa predai chimie la liceu de exemplu?

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Profesor devii dupa ce faci o facultate, un master, un doctorat, esti asistent universitar, apoi lector, apoi conferentiar si daca ai o tona de noroc si se elibereaza post devi si PROFESOR.

Ca sa fii dascal, sa predai in liceu si generala iti trebuie doar un curs/modul pedagogic dupa ce ai terminat o facutate.

| Rocsid a răspuns:

Unele facultati pun la dispozitie gratuit un curs pedagogic pe care il faci pe parcusul celor 5 ani.Sau poti dupa ce ai absolvit sa te inscrii dar il platesti.