| Numescovici2 a întrebat:

Cum poti deveni vanzator/casier?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti deveni daca ai cel putin 18 ani si te angajeaza o firma care are aceste slujbe.

| CautNume a răspuns:

Te duci la magazin și vezi dacă mai au locuri disponibile.Nu-ti trebuie cine știe ce studii, dar nici salariu prea mare nu vei avea.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Destul de usor. Cauta in ziare ca e plin de anunturi de genul asta. Le zice "operator comercial" etc.

| frosty98 a răspuns:

Daca ai 18 ani cauta pe net pur si simplu daca nu ai 18 ani încearcă sa te duci la magazinele mici si întrebă daca angajează la jumate de norma, asa am văzut ca fac destul de multi