| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa castig si eu niste bani, dar ceva care sa nu-mi ocupe prea mult timp ca sunt la liceu si na...cum se numeste cel/cea care suna la oameni si le prezinta diferite oferte ale unei companii? as vrea sa fie ceva ce pot face de acasa, daca e posibil asa ceva happy multumesc

6 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Intreaba pe la cunoscuti daca ii poti ajuta. Cine stie de unde apare o ocazie? Oricum tine cont ca e o perioada mai grea.

| ary a răspuns:

Art. 13 (2) C. M. Persoana fizica poate incheia un contract de munca in calitate de salariat si la implinirea varstei de 15 ani, cu acordul parintilor sau al reprezentantilor legali, pentru activitati potrivite cu dezvoltarea fizica, aptitudinile si cunostintele sale, daca astfel nu ii sunt periclitate sanatatea, dezvoltarea si pregatirea profesionala.
Durata contractului de munca poate fi: - 6 ore/zi si 30 ore/saptamana, in cazul tinerilor in varsta de pana la 18 ani
- 2, 3, 4, 5, 6, 7 ore/zi si 10, 15, 20, 25, 30, 35 ore/saptamana (part-time)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din ce oras esti? Ai deja 18 ani? Daca da, putem vorbi in detaliu pe privat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt sigura ca oricine si-ar dori sa lucreze acasa, de la propriul calculator, sa isi faca singur programul si sa castige in acelasi timp bani. Ei bine, iti propun
sa intri intr-o comunitate de turism renumita ce isi are sediul in Germania. Bineinteles, nu va trebui sa mergi acolo ca sa iti castigi banutii. Tot ce trebuie sa
faci e sa intri pe site-ul comunitatii, sa te inregistrezi si sa postezi poze din vacanta si opinii de la atractii turistice pe care le-ai vizitat. La atractii intra
inclusiv restaurante, baruri, cafenele, hoteluri si orice alt spatiu de cazare ( pensiuni, apartamente in regim hotelier ). Multe site-uri neserioase au utilizatori
care isi pierd timpul facand un serviciu, insa nu sunt rasplatiti pentru ceea ce fac ( au parte doar de promisiuni si ATAT ). Daca vrei detalii si dovezi de plata
ma poti contacta oricand la adresa de mail ada_adutza93@yahoo.com si te voi ajuta cu placere. Nu e nevoie sa muncesti zilnic, poti intra o data pe saptamana sau de 2
...iti faci singur / singura programul. Pentru detalii ma poti contacta si te voi ajuta cu mare placere.

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Sunt multe afaceri de pe internet, dar varsta minima este 18 ani!

Răspuns utilizator avertizat