| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Momentan ma aflu in Irlanda, am 20 ani si lucrez acolo. Nu ma plang de viata din strainatate, castig foarte bine am cateva rude acolo si chiar am fost la scoala din clasa a 7-a aici deci stiu limba. Insa revin uneori in tara si ma simt foarte bine cu prietenii mei, iesind prin oras, plimbari de seara, fotbal una alta etc. Mentionez ca nu am parte de aceste lucruri atat de des in strainatate. Asadar tot am in gand sa revin in Romania dar in acelasi timp ma gandesc cum ma voi intretine aici? As vrea sa gasesc un job sa fie cat de cat bine platit, este posibil sa ma angajez la companii gen Apple, Amazon lucrand de acasa la Customer Service si sa primesc la fel de multi bani ca altii din strainatate? Sau sa fac un curs in strainatate dupa care sa revin in Romania si sa lucrez aici. Voi ce ati face in locul meu?

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Totul depinde de ce știi să faci. De știi, poți cîștiga bine și din Romania. Am auzit de tipi care cu munca pe site-uri gen freelancer.com cistiga foarte bine de aici din Romania. Dar aceia au ceva serios la mina

| darrio2007 a răspuns:

Stai acolo unde esti, că e mai bine.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Ce stii sa faci daca tot aspiri la asemenea job-uri?

| sierra1 a răspuns:

"este posibil sa ma angajez la companii gen Apple, Amazon"

ce pregătire (tentantă) ai?