| ffsdffsdfsfffsbv33322 a întrebat:

Cum se castiga gradul unui pompier si cat castiga fata de unul fara grad? Din 2018 pana in prezent.Va rog!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand va trebui sa faci facultatea pentru ofiteri sau scoala de subofiteri si apoi se inainteaza in grad, in functie de vechime si calificative.

| ffsdffsdfsfffsbv33322 explică (pentru Ioandelasal):

Ce parere ai despre scoala de pompieri?

| Ioandelasal a răspuns (pentru ffsdffsdfsfffsbv33322):

Nu am nici o parere, eu am fost jurist, acum sunt pensionar si nu m-ai interesat pompierii. Daca chiar iti place aceasta profesie si ai calitatile necesare atunci te poti duce.