| MaDuTzAaAaA a întrebat:

Cum se desfasorara inventaroul intr'un supermarket gen Kaufland?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Angajatii raman peste noapte si numara produsele de pe rafturi si din depozit. Daca e nevoie mai raman si merchandiserii sa ajute, cand e mare volumul de lucru.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ah, codurile. Exista fise pentru fiecare produs (numele si codul produsului), iar dupa ce sunt numarate toate pe acele fise (din depozit, de pe rafturi, etc.) sunt introduse in sistem dupa cod. La Metro aveam scannere mobile cu care puteam scana codul de bare si modifica stocul din aparat, in alte supermarket-uri cred ca le baga la calculator.

| DoRuTzU_3059 a răspuns:

Buna! mama e contabil autorizat si asista la inventare la societatile care le detine si mi-a spus ca inventarele care sa fac la supermarketele astea mari se fac la fel (prin numarare si cantarire dar cred ca asista mai multe persoan decat la magazinele mici).

| MaDuTzAaAaA explică:

Ma refer la procedura mai exacta.am auzit de niste coduri de bare, niste bulinethinking