| AlexandraApintiliesei a întrebat:

Cum se joaca Sudoku? plizz explicit. pentru lady popular

Răspuns Câştigător
| Biuka a răspuns:

Deci ai un patrat mare cu 9 patrate mici in el din care lipsesc numere.
Tu trebuie sa faci in asa fel incat Sa fie toate numerele in fiecare patratel dar fii atenta ca in patratul mare sa nu se repete acelasi numar nici pe verticala nici pe orizontala. E foarte placut jocul o data ce inveti regulile. Noroc kiss

2 răspunsuri:
| stefanutza27 a răspuns:

Trebuie sa scrii toate cifrele de la 1 la 9 fara sa se repete in linie verticala, in linie orizontala sau in acele patrate colorate fiecare cu alta culoare(roz si mov).

| LaLa15 a răspuns:

Ai un patrat mare cu 9 patrate mici in el, dar in care lipsesc numere,
tu trebuie sa faci in asa fel incat sa fie toate numerele in fiecare patratel dar fii atenta ca in patratul mare sa nu se repete acelasi numar nici pe verticala nici pe orizontala. Fundaaaaaaaaaa