| AnneM123 a întrebat:

Cum se numesc acele persoane care stau la anumite standuri in mall uri si vand huse de felefon sau etc? Ce loc de munca e?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vanzatori la standuri sau vanzatori la ghereta (daca este cabina acoperita).

| darrio2007 a răspuns:

Vanzator. Cum ai vrea sa se numeasca?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vanzatori, cum sa se cheme

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Ca sa poleiasca c*catul, multi patroni le zic "lucrator comercial" sau "merchandiser"...

| WaterDrop a răspuns:

Hostess / Promoteri daca te referi la cei ce iti ofera anumite mostre gratuite sau pliante ale produsului pe care il promoveaza.Cei care iti vand produsul, sunt vanzatori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vanzatori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de unde sa stiu eu cum se numesc? Intreaba-i pe ei.

| Misteryy a răspuns:

Promoteri