| StrongHeart a întrebat:

Cum ti-ai dat seama ce vrei sa faci in viata(daca ti-ai dat seama)?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am ajuns sa fiu constient de existenta mea,prin a comunica cu mine in timpul meditatiei,si critica unor persoane m-a ajutat, totul e sa fii constient de tine mereu sa nu lasi primata din tine sa te controleze, sa fii independent de orice nu dependent, avem ratiune, auto control, dar nu suntem constienti de noi, crede-ma ca foarte putini sunt constienti de ei si iasa din zona de confort

| Frank51 a răspuns:

Experiența vieții. Până nu încerci câteva chestii esențiale totul este o iluzie, manipulare. Spre exemplu cineva mai sus zice să alegi ce îți place, de fapt trebuie să alegi ce este bine pentru tine, nu neapărat ce îți place.

Dacă ce este bine pentru tine se nimerește sa fie și ce îți place e win win, altminteri nu sunt de acord cu această mentalitate.

| StrongHeart explică (pentru Frank51):

Cum adica sa alegi ce e bine pentru tine?

| Frank51 a răspuns (pentru StrongHeart):

Să alegi un loc de muncă care nu îți place dar este mai bine plătit decât un loc de muncă care îți place

Să înființezi o companie unde profitul este exponențial mai mare decât o companie în domeniul în care îți place dar profitul este prea mic.

Să alegi să ramai singur și să accepți să fi singur decât să fi cu cineva care ori profită de tine, ori nu te merită.

Lista continua

| raMLesS a răspuns:

Pe vremea aia ma jucam cs 1.6, intr-o buna zi mi-a trimis cineva pe yahoo messenger un keylogger, spunand ca e un hack pentru cs, iar eu nu mi-am dat seama, eram destul de mic... ziua urmatoare m-am trezit cu parola schimbata.

Pe yahoo mail eram inca logat cu contul respectiv, chiar daca schimbase parola (yahoo avea doar cativa ani la vremea aceea), si am zis ca ma bine nu o schimb, sa profit de asta si sa ma razbun.
Atunci a inceput totul.

Mi-am elaborat un plan si m-am gandit bine cum actionez.
Am sters keylogger-ul, si dupa o lunga cautare pe net si bataie de cap, am gasit un virus.
Mi-am facut alt cont de yahoo, si mi-am dat mesaj pe adresa mea de yahoo mess pe care tocmai o furase, spunandu-i ca sunt un coleg de scoala...
I-am dat cateva mesaje, spunandu-i sa intre pe serverul meu ca ii dau admin laughing, iar eu I-am dat un server random scris pe loc. A spus ca nu merge sa intre, si i-am spus ceva de genul "Aaa, stai ca inca nu e hostat, ca sa intrii instaleaza asta si ruleaza-l ca o sa ne bage pe amandoi"... si alte vrajeli laughing
A instalat programul, l-a rulat, si in cateva secunde apare notificare "Dragonuldefoc offline" laughing laughing rolling on the floor

Practic virusul i-a sters tot, registrii, fisiere, system32... i-a facut windows-ul varza laughing

Dupa ce mi-am schimbat parola si am terminat "operatiunea", am simtit o satisfactie si o bucurie de nedescris stiind ca am facut un bine si ca totul a mers conform planului laughing
Atunci am stiut ca asta vreau sa fac, am inceput sa invat mai bine informatica si cum sa ma feresc de astfel de tepe, si asa am ajuns sa lucrez in domeniu.

| StrongHeart explică (pentru raMLesS):

I-auzi! Dintr-o joaca ti-ai gasit drumul. Fain.
Eu tin minte ca voiam sa ma fac jucator pro de cs mai inainte.

| StrongHeart explică (pentru Zuzu1991):

Ok?

| StrongHeart explică (pentru Zuzu1991):

Ma sperii, omule.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru StrongHeart):

Aham! big grin

| StrongHeart explică (pentru Zuzu1991):

Nu sunt fan StarWars, probabil am vazut ceva cand eram mic dar nu-mi mai amintesc nimic, asa vag poate si ghici ce? Chiar acum am zis sa ma uit la StarWars si vii tu cu raspunsul asta ciudat, esti telepatic sau ce doamne iarta-ma?laughing

| Zuzu1991 a răspuns (pentru StrongHeart):

Tare rolling on the floor

| Apokales a răspuns:

I-am intrebat pe cei mai mici ca sa imi fac o idee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paii,sa nu fi trist nimeni nu stie ce vrea sa faca in viata de aceea trebuie sa ne descoperim noi talentele si ceea ce ne-ar placea sa facem.Eu de exemplu mi-am pus 10 chestii pe care mi-ar placea sa le fac, si de acolo vezi cam ce meserie ti se potriveste, daca iti place munca de birou poti merge pe contabilitate, drept etc. daca iti place sa fii mai activ in timpul serviciului incearca la politie, pompier etc. Timp de gandit ai o gramada important e sa vrei.Bafta

| asuari a răspuns:

Eu încă aștept să îmi cadă de undeva răspunsul ăsta.