| Angelindeed a întrebat:

Ce faci cand ai o viata monotona si simti ca nu traiesti? Ce schimbi? Cum iti dai seama cum vrei sa-ti fie viata?

5 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Depinde cum privesti tu viata.
Cineva poate considera ca are o viata monotona,insa eu poate il vad pe acel om ca o duce bine neavand probleme,
Problema intr-o viata monotona este excesul de gandire negativa,ei bine trebuie sa faci niste activitati care elimina acele ganduri,si,desigur,monotonia.
Eu nu am considerat vreodata ca duc o viata monotona chiar si cand stateam absolut mereu cu ochii in pc si inca o fac,dar ceva mai moderat acum,fiindca mereu gasesc ceva de facut,invat ceva nou,mai citesc ceva pe TPU,mai bag joc,muzica si multe altele.
Gandirea are doua taisuri-partea buna si partea rea, depinde pe care vrei s-o vezi, este doar alegerea ta, dar in acelasi timp mai si constientientizezi ca te mai loveste si realitatea dar daca continui pozitiv, asta-ti calmeaza starea si din acea curca depresiva vei gasi intr-un final:evadarea!

| mentholinks a răspuns:

Ma uit la gifuri pornografice.

| Lioana a răspuns:

Ar trebui sa schimbi ceea ce nu-ti convine. Daca esti inactiv introdu acivitati in viata ta. Daca te-ai plictisit sa faci acelasi lucru, schimba metoda prin care o faci sau pur si simplu fa altceva.

| AlMaDi a răspuns:

"Ce faci cand ai o viata monotona si simti ca nu traiesti? Ce schimbi?"
Schimb modul de a privi lucrurile, cum gandesc in acel moment.
Nu viata e monotona, ci eu.
"Cum iti dai seama cum vrei sa-ti faci viata?"
Cand incepi sa ai dorinte.

| Thyself a răspuns:

Ca să faci o schimbare în viaţa ta trebuie să îndrăznești să faci lucrurile alea care în egală măsură te sperie, dar te și pasionează. La care deși renunţi rămân mereu acolo undeva așteptând momentul în care îţi dai voie să trăiești. O dată ce începi să trăiești așa obiceiurile negative și persoanele toxice dispar pe rând din viaţa ta, lăsând loc liber manifestării. Va deveni imposibil să ai o viaţă monotonă. Arde-ţi corăbiile, riscă. Vei câștiga și când pierzi