| AdelinaLina a întrebat:

Cum trebuie sa ma pregatesc pentru a deveni avocat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este o cale destul de lunga.
Dupa terminarea liceului cu diploma de bacalaureat trebuie sa urmezi o facultate de drept, sa obtii licenta, sa reusesti la examenul de admitere in barou, sa faci stagiatura de 2 ani pe langa un avocat definitiv/la o firma de avocatura si sa reusesti la examenul de definitivat.

2 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

Asta era long time ago.La drept nu se mai da examen la istorie de pe vremea lu Pazvanti. Mai actualizeaza-ti si tu cunostintele.

| KindduOullie a răspuns:

Pai trebuie sa uremezi un liceu pentru ati intari cunostintele apoi o facultate in acea specilizare (facultatea de drept)