| georgianacas a întrebat:

CUM trebuie sa se imbrace o fata, la scoala?big grinbig grin:Xtongue

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cat mai simplu si mai decent. O bluza alba, bleu, albastra, incheiata, fara decolteu prea mare, fara a fi multa, vara fara maieuri (n-o sa mori de cald daca ai un pic de maneca) si pantaloni sau o fusta simpla, pana la genunchi, de culoare inchisa.
Eu m-as imbraca in blugi si tricouri sau pulovere.

13 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Ceva adecvat varstei ca si croiala si culoare.

| mioara a răspuns:

CAT MAI DECENT

| littlesunshine a răspuns:

In primul rand decent. Stiu ca poate ti se pare aiurea. dar asa e si stii de ce? Pt ca unii oameni care muncesc de dim pana la ora 5 sau alte ture de cate opt ore. vor ca viitorul copiilor lor sa fie unul stralucit... sau macar pe aproape. Ei sunt convinsi ca tu vei reusi sa ajungi un om mare numai prin invatatura. De aia cheltuiesc niste bani cu tine ca sa fi acolo...si sa inveti ceva. lucruri noi. vor sa stii mai multe decat vanzatoarea din colt.decat cersetorul de la marginea trotoarului. Vor sa ajungi macar un pic mai sus ca ei. Vei intelege cand vei fi parinte. Eh si vezi tu? Ei te trimit acolo unde tu trebuie sa inveti nu sa faci altceva. in afara de conversatii nevinovate.cu colegii/colegele. Tocmai de aia trebuie sa te imbraci decent. Ca sa nu atragi atentia prea mult de la subiect. Daca iti iei fuste scurte te vei trezi cu o mana undeva. sau cu fusta ridicata. Daca vrei sa faci parada modei vb cu parintii tai si cere-le sa te inscrie la un curs de modelling. La scoala te imbraci decent.

| Ecaterina a răspuns:

Sa se imbrace decent si cit mai modest.

| sigmanet a răspuns:

E bine sa porti o tinuta decenta si nu provocatoare. O eleva decenta este mai mult apreciata. Asta nu inseamna ca trebuie sa te imbragi ca o calugarita, dar nici in fusta mini si cu decolteu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decent desi multi tineri nu mai respecta regulile scolii... le dau uniforma si nici macar nu o imbraca eu zic ca omul mai decent e si mai destept...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ptrimul rand decent.decent nu inseamna neaparat culorile alb si negru dar totisi q o limita.eu ma imbrac asa o camasa alba(sau alte culori)o vesta si pantaloni pana negri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa se imbrace cat mai decent, sa fie cat mai acoperita, nu trebuie sa iasa pre mult in evidenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum vrei u sa te imbraci nu trebuie sa te imbraci ca bunika pentru ca iti zice diriginta.si o fusta skurta cu n tricou, blugi cu un top

depinde de gusturile tale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff.pai eu crd ca nu trebuie sa te imbrki sa iesi ff mlt in evidentsa. o kmsa, blugi.km asa ceva.:p!

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

laughingeu una ma imbrac dupa cum ma simt in acea zi
dupa cum imi tuna

nu tin cont de reguli
cica trebuie sa te imbraci cat mai decenttongue

| euu03 a răspuns:

Ne-ai inebunit cu intrebarea asta.happy pei tu cum crezi ca ar trebui sa se imbrace o fata la scoala? DECENT nu? o camasa cu o pereche de pantaloni inchisi la culoare ar fi perfect...vezi tu exista atatea posibilitatii

| vololo a răspuns:

Nici prea prea, nici foarte foarte foarte