| 00raluka00 a întrebat:

Cum ar trebuie sa se imbrace o fata la varsta de 12 ani la scoala, acasa, si la anumite sarbatori? dar sa fie la moda. si apropo cum ar trebui sa se imbrace la revelion?
dau funda happy

Răspuns Câştigător
| annkaa a răspuns:

CEAu:)
pai la revelion ar merge o bluza cu paiete.:x gen asa
http://www.google.ro/......tp?/imgres
sau asa
http://www.google.ro/......tp?/imgres

cu niste colanti negri sau gri sau alta culoare ce`ti place tie.
niste cizme lungi sau scurte, si o geaca sau vestuta gen
http://www.google.ro/......tp?/imgres

la scoala poti sa te imbraci in blugi cu cizme sau colanti cu cizme.
o bluza si geaca sau palton.
LA sarbatori :-? poti sa-ti iei si o rochita daca mergi undeva unde sunt mai multi oameni sau o bluza asa:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

sper sa te ajute.:)bye

2 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

La scoala: o camasa sau o bluza in culori pastelate, jeansi, un cardigan/bolero/vesta negru/neagra pe deasupra, cizme/tenisi/ghete si poate un accesoriu mic si finut (un inel mic, o bratara subtire, cercei mici, un lant subtire si scurt).
Acasa: ceva lejer: o bluza/pulover/tricou, pantaloni (scurti sau lungi, depinde de anotimp), sosete, papuci.
la sarbatori: depinde unde le faci, dar merge ceva elegant: dresuri negre, fusta, un tricou, bolero, ceva accesorii, pantofi cu toc
Revelion: depinde unde il faci. Daca mergi la restaurant merge o rochie potrivit de lunga, pantofi cu toc, o jacheta, cateva accesorii. Daca il faci acasa cu prietenii sau la munte merge ceva mai lejer: colanti, un pulover calduros si mai lung, cizme/ghete/botine si putine accesorii. Daca il faci intr-un club sau ceva de genul, merge o rochie putin mai scurta, un bolero putin sclipicios, pantofi cu toc, accesorii.
Sarbatori fericite!

| VivianaAndreea a răspuns:

In primul rand:decenta dar o sa-ti dau un stil in care sa fii si la moda ar trebui sa iei niste blugi mai stransi o bluza putin mai lunga ca de obicei adica sa fie pe la fund cam asa ceva, un hanorac cu maneca mai scurta putin, o esarfa lunga in asa fel sa o poti da de doua ori in jurul gatului si niste cizme nu coneaza, o coada intr-o parte si asta la sarbatori la scoala ar trebui sa iei blugi in anotimpuri friguroase iar in cele calduroase colanti sau ceva mult mai suptire si o bluza nu coneaza trebuie sa ai grija de corpul tau dar in acelasi timp la moda! sper ca ti-a fost de folos sfaturile mele daca iti place intr-adevar sa imi dai fundita:*