| bleakk a întrebat:

Cum va alegeti Facultatea pe care vreti sa o urmati?
Va ganditi la ceea ce va place,la un posibil job si pentru a atinge acel job, facultatea necesara acestuia sau cum?
Intreb pentru ca eu sunt clasa a 11-a si nu stiu exact ceea ce imi place, este mai mult cu sub-inteles.Mai degraba imi dai o lista de facultati,din alea imi aleg eu, dupa care ma pregatesc intens sa ating obiectivul.

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Facultatea o alegi dupa ce materii iti plac(sigur trebuie sa ai una preferata/ sau pe care nu o urasti) dar trebuie sa iei in considerare si ce locuri de munca sunt cautate

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ne gandim la ce ne place ce ne pasioneaza si la ce ne pricepem

| neutrino a răspuns:

Din ceea ce-mi place aleg facultatea care inca mai este si cautata, dar la care sa fiu si capabil sa intru pe locurile de la buget si sa o termin cu brio.

| dragosh6 a răspuns:

Eu unul eram la fel in clasa a11a, ma gandeam mereu la ce facultate s-a dau pentru un job cat mai bun. Iti recomand s-a nu te grabesti acum din clasa a11a s-a iti alegi o facultate pentru ca totul depinde de bac, pentru ca daca ai o medie mare la bac o s-a ai si optiuni mai multe, dar daca o s-a ai o medie mai mica atunci o s-a fie si optiuni mai putine.