| anonim_4396 a întrebat:

sunt in clasa a 11 a si inca nu mi-am dat seama ce facultate sa urmez...ma gandeam la medicina sau la politehnica.Nu stiu care mi s-ar potrivi si de aceea ma gandeam ca puteti sa-mi spuneti voi cei care ati urmat/urmati aceste facultati pe care s-o aleg, care vi se pare mai de viitor.Multumex!

3 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Urmeaza draga Politehnica. Nu te duce la medicina, doar "ca e de viitor ", daca nu simti asta, lasa, sunt destui asa - nu mai avem nevoie.

| costyn162 a răspuns:

Eu sunt inca clasa a X-a. Dar pot sa iti spun ca ar trebui sa alegi facultatea in functie de materiile la care te pricepi si care iti plac, de profilul liceului si de ce vrei sa devii in viitor. Iti dau un exemplu: eu sunt profil real, o sa urmez facultatea ASE-Finante- Banci.

| stanandreea39 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa dai la medicina... e o meserie ff frumoasa si castigi si multi bani!