| CataLin9665 a întrebat:

Dacă am depus CV pentru angajare și înainte de asta aveam depus dosarul de șomaj, trebuie să retrag dosarul de șomaj? Sau se anulează automat în momentul angajării?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa anunti AJOFM, de la data angajarii, nu de la data depunerii CV.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Depunerea CV ului chiar nu inseamna nimic. Cand ai contractul de munca facut si ai trecut 15 zile de proba atunci te gandesti la asta. Chiar nu stiu daca trebuie sa te duci tu sa anunti ca ai servici sau au baza de date comuna ITM cu somajul si afla singuri. Mai afli de la colegi / patron.