| cosmin123444 a întrebat:

am terminat clasa a 12a si doresc sa stiu cand trebuie sa depun dosarul pentru somaj daca am ramas corigent.trebuie depus dupa ce dau corijarea?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie depus dupa ce dai corigenta, pana atunci nu primesti diploma de absolvire.

| cryssu2008 a răspuns:

Inca esti clasa a 12-a in mod oficial. Nu ai absolvit, deci inca nu ai cum sa-ti depui dosarul pentru somaj. Dupa ce iti dai corigenta, si absolvi liceul, atunci poti sa te duci sa iti depui dosarul.
Mult succeswinking

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, dosarul pentru şomaj îl poţi depune doar DUPĂ ce promovezi examenul de corigenţă!
După "corigenţă" ai la dispoziţie 60 de zile pentru a depune dosarul.

Vezi detalii la linkul :
http://www.dolj.anofm.ro/Informare_absolventi.pdf

Toate cele bune.

| cosmin123444 explică:

Buna ziua, am terminat clasa a 12a si am ramas corijent, pana la corijare pot sa ma duc sa imi iau diploma de 10 clase? am nevoie de ea pentru a ma inscrie la niste cursuri care imi cere o diploma.