| AlexandraRo88 a întrebat:

Daca am diploma de cosmeticiana pot lucra ca make up artist?

2 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Nu nu poti.Cosmeticiana se ocupa de tratamentul tenurilor, epilat, pensat, cosmetica decorativa (vopsit gene, sprancene), masaj facial, tatuaje cosmetice si altele. Lucruri care in aparenta par destul de simple, insa ele au nevoie de cursuri speciale pentru o abordare profesionista. Pentru a lucra ca make-up artist trebuie sa ai diploma de make-up artist, pentru a lucra ca cosmeticiana trebuie sa ai diploma de cosmeticiana

| Andreeac33 a răspuns:

Normal asa ar trebui, trebuie sa vezi conditile impuse.