| 1Hekate1 a întrebat:

Daca am facut o facultate la buget in Romania si vreau sa mai fac o facultate in strainatate, mai pot beneficia de bursa?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Ca un absolvent de studii superioare ce te afli, ar trebui să știi că n-are legătură una(?!) cu prefectura.
Facultățile din UE au propriile reguli de acordare a burselor. Aplică așadar pentru una/dou/trei/...

| 1Hekate1 explică (pentru sierra1):

Mersi mult!

| sierra1 a răspuns (pentru 1Hekate1):

Să fii iubit/ă

4 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Asta e doar pentru România, ce treabă are cu facultatea din afara? Și oricum, poți face doar o facultate la bursa, nu 100.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Werrich):

Poate face doar una la buget. Burse poate sa ia cate vrea, daca invata bine.