| anadark84 a întrebat:

Daca esti la facultate la taxa mai poti beneficia de bursa de studiu in strainatate? Sau trebuie sa platesti tu tot fara sa ti se mai acorde banii aia de bursa?

Răspuns Câştigător
| KaterinaРомановский a răspuns:

Poți beneficia. Vezi de exemplu bursele erasmus. Ceea ce contează este să nu ai restanțe și să obții un anumit punctaj la concursul care se dă pentru aplicarea la bursă. Concursul îl poți da și în anul I, însă plecarea se face în anul II după ce se asigură faptul că nu ai examene restante.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

In primul rand, in anul I, nu poti candida pentru o bursa in strainatate( chiar daca esti la" fara taxa "sau "cu taxa") Intai, trebuie demonstrata performanta!--- incepand cu anul II de studiu, poti candida la un concurs pentru a castiga o bursa de studiu in strainatate. Evident, daca dovedesti performanta!