| Biiiia2394 a întrebat:

Daca am liceul pedagogic facut si merg la facultatea de geografie, urmand ca apoi sa fac modulul pedagogic in cadrul acestei facultati, voi putea fi profesor de pedagogie sau invatatoare/educatoare titulara?
Ce beneficii am daca fac modulul pedagogic in cadrul unei facultati, avand liceul cu profil pedagogic?
Fundita big grin

1 răspuns:
| AndraNicoleta a răspuns:

Daca ai liceul pedagogic cu specializarea invatatoare/educatoare iti poti da titularizarea pentru aceste functii chiar dupa absolvirea liceului. Nu ai nevoie de facultate!
Cu facultatea de geografie si modulul pedagogic vei putea fi profesoara de geografie la gimnaziu. Pentru a preda la liceu va trebui sa faci partea a doua a modulului pedagogic. Asta se face la master.