| LadyDeny a întrebat:

Cat castiga o educatoare cu liceul pedagogic, facultatea de psiho-pedagogie si master? (cate ore lucreaza pe zi? si cat salariu primeste pe luna?)

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

O învățătoare? Are un program de 5 ore zilnic, aprox. 800 lei/lună (ca începătoare), masterul nu e plătit, numai dacă ai doctoratul (acesta e echivalent cu gradul I), atunci primești bani în plus la salariu. Salariul îți crește și în funcție de grade (definitivat, titularizare, gardul II, gradul I). Ești lămurită?

| licurici15 a răspuns:

In jur de 4-5 ore (cu copii) si in plus 1-2 ore. Deci in total 6-7 ore/zi. Acum, sa fiu sincer, cred ca ai putea primi un salariu in jur de 1500 lei...

| floresdemayo a răspuns (pentru licurici15):

1500 lei? Noroc bun!