| codreanumirela a întrebat:

Daca am terminat filologie-liceu la ce facultate as putea sa merg?

7 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Ceea ce iti place tie, importanta este decizia ta, nu te lua dupa nimeni, urmeaza facultatea care iti place tie cel mai mult.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu conteaza profilul liceului, poti merge la ce facultate vrei.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Orice facultate. Esti mai avantajata daca alegi facultatea de litere... dar poti sa faci orice facultate, pentru ca te iau de la zero.

| funnymantm a răspuns:

Oricare, poti face mecanica si sa te duci la medicina.
Raspunsul exista, trebuie doar sa pui intrebarea cum trebuiewinking
Presupun ca vroiai sa intrebi ce facultate este in domeniul tau de liceu nu? hmm. litere, turism etc, nu stiu, nu ma intreba laughing)

| SweetCandy a răspuns:

Jurnalism
litere
psihologie
drept
sociologie
medicina...sunt mai multicele...insa cred ca astea sunt cel mai des intalnitehappy
succes!

| totata a răspuns:

Si eu am terminat liceul cu acelasi profil si pot merge la orice facultate(la care poti intra in functie de medie, examen de admitere sau interviu, aici difera de la una la alta)daca vrei sa faci ceva apropit de ce ai facut in liceu cred ca cel mai bine ar fi faclutatea de litere, jurnalism, limbi straine, etc

| Alex >D a răspuns:

La litere... si ajungi profesoara de romana si limbi straine... te tenteaza? orice altceva... nu are legatura prea mare, ai de unde alege! nu e nimic sa-ti placa anume?