| FishStar a întrebat:

Ce facultate m`ar putea ajuta in viitor? Am terminat filologie si as vrea sa primesc un sfat de la un actual student care a urmat in liceu un profil umanist.

3 răspunsuri:
| Andu_7395 a răspuns:

Depinde. poti face orice, trebuie doar sa fii buna in ceea ce faci. dreptul si jurnalismul e la moda.dar multi stau pe bara dupa ce termina ca na.s-a saturat piata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ete na.
Ia-ti orice criteriu, numa' ia-ti.
Fa ce-ti place, fa ce zice taica'to/maica'ta, fa o facultate in domeniul in care lucreaza unchiul ala al tau cu bani, fa ce crezi ca face bani in ziua de azi.
Profilul uman iti stramtoreaza f mult lista de optiuni, dar poti oricand sa faci o facultate de drept, jurnalistica, teologie, istorie, litere, eventual stiinte economice [management, marketing.] sau relatii internationale sau chiar ceva medicina daca ti'au placut candva biologia si chimia.
Orice domeniu in care daca ajungi sa profesezi din placere iti va aduce bani si satisfactie. Important este doar sa il alegi din timp [nu sa te apuci de stiinte economice ca apoi sa te reprofilezi pe drept, "pentru ca nu-ti place"].
(da o funda daca crezi ca am vreo noima.)
Succese! happy

| Mdll966 a răspuns:

Drept,jurnalism,litere...