| PookieBear a întrebat:

Daca am terminat o facultate, se ia in considerare doar in domeniul in care ai terminat facultatea sau si in alte domenii? Se tine cont ca am o diploma de studii superioare (aproape) oricunde as vrea sa ma angajez? merci ^^

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se tine cont doar daca te angajezi pe un post ce necesita studii superiuoare. daca te angajezi agent de paza sau vanzator, sigur ca nu se va tine cont ca ai terminat o facultate. Trebuie sa te angajezi pentru a face ceva ce necesita studii superioare si, de obicei, acesta este cel putin un domeniu conex cu cel pe care l-ai studiat (dar e posibil si sa nu fie chiar asa, de exemplu am cunoscut un director de resurse umane care terminase facultatea de istorie)