| JokeRO a întrebat:

Daca ar fi sa alegi intre cariera si iubire ce ai alege?

17 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

RapTtor are un răspuns foarte bun. E adevărat că iubirea nu ţine de foame şi plăteşte facturile happy.

| NemNUZ a răspuns:

Cariera, iubirea nu tine de foame si nu plateste chitante laughing

| JnY a răspuns:

In momentul de fata toti vor sari pe tine si-ti vor raspunde "iubire"insa nimeni nu alege asta. gandeste cu inima si alege cu ea happy

| LoveForShania a răspuns:

Iubire.
Degeaba ești mare avocat/doctor/ și altele dacă ești singur cuc și n-ai pe nimeni alături de tine care să te iubească.

| Azµre a răspuns:

Mă e simplu alegi iubirea, ea va înțelege nevoia de a avea o cariera, asta e clar, ai nevoie de un cămin, și așa mai departe, care numai cu bani pe poți avea. Prin urmare iuirea, și aii fac referire la tot ce înseamnă ea, incluzând iubita care dacă te iubește te va sprijini în ați crea o carieră.

| mixxjim a răspuns:

Daca iubirea nu intelege cariera e greu, mai ales in ziua de azi. Si cum spunea si raptor, daca nu ai ce manca si cu ce plati ce trebuie, stii cum se duce iubirea? in doi timpi si 3 miscari. si oricum iubirea se duce, cariera e cam pe viata... Ideal e sa nu fii pus in situatia de a alege, adica nu trebuie sa mori muncind la propriu la servici pentru cariera (exista cazuri reale de situatii din astea), sa ai timp si pentru iubire. E mai greu daca se pune problema plecarii in alta tara dar... daca iubirea e adevarata o sa stie sa gaseasca cea mai buna solutie sa nu ramana singura happy

| Darkmagic a răspuns:

Cariera, pentru ca iubire nu exista.
Iubeala poate sa treaca peste trei sau patru ani, si apoi o sa ai o viata intreaga timp sa te bati cu pumnii in cap ca ai ratat probabil o cariera. big grin
Eu am iubit si sarac si bogat fiind, si poti sa ma crezi ca e al naibii de buna iubeala cu ceva bani la bord...winking
Probabil pustoaicele iti vor raspunde altfel dar la 16-20 de ani cine are habar de cariera? "Iubeala sa traiasca!" In cazul asta, nasol de ele...vor raspunde cu totul altceva pe la 30 de ani dar va fi deja tarziu. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi...cariera.De ce? Deaia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebare retorică?
Iubire, desigur. Ar trebui să fii nebun de legat să dai cu piciorul iubirii (atenţie, mă refer la Iubire, cea autentică, nu indrăgosteală adolescentină, efemeră, cu fluturi şi alte insecte prin stomac) pentru...bani, in fond, şi eventual ceva prestigiu.
Pentru că,, Iubirea nu va pieri niciodată''. Şi cariera nu o să te ţină in braţe când te simţi descumpănit in nopţile reci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

'iubeste sa muncesti si munceste sa iubesti'

| GeosBIOS a răspuns:

Este timp de amandoua. De aici si zicala "toate la timpul lor".

| Nayuky a răspuns:

Iubirea evident^.^^.^

| BiancaBaby a răspuns:

Iubirea

| Ozdogan a răspuns:

Alege ceea ce te face face fericita.Asculta-ti inima! happy

| christianlaroka a răspuns:

Cariera.

| OneGentleman a răspuns:

Sincer si scurt... IUBIREA

| xPurrffecttx a răspuns:

Buna. :)

Eu sincera sa fiu as alege cariere, dar si iubire, dar iubirea nu tine de foame cum este cantecul de la Alb Negru - Mi-e sete de tine http://www.youtube.com/watch?v=c1muJ0Or7a8 in versurile acelea "noi doi stim prea bine ca iubirea de foame nu tine", dar oricum aleg aman doua.;))

Pa, pa. :x