| justify a întrebat:

Daca ati fi pus de a alege intre cariera si iubire ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| canarita a răspuns:

Nu fac niciun compromis, ma impac bine cu amandoua, intodeauna exista o cale.Nu renunt la iubire pentru cariera, daca e vorba de iubire impartasita, cariera mea merge in paralel, intodeauna se gaseste o cale de mijloc...nu cred acele persoane care trebuie sa aleaga... poate doar in situatia in care trebuie sa plece din tara, din oras si sa nu se mai vada cu persoana iubita.Raspunsul este oricum in inima ta si daca esti in dilema probabil ca iubitul tau te-a ranit in vreun fel daca te gandesti sa alegi cariera in detrimenul sau... cel mai bine tu stii...nu-ti cunosc situatia ca sa-ti dau un sfat corect!

25 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pe primul loc iubirea... cel mai minunat sentiment... apoi cariera poti sa iti faci cu timpul alaturi de cel iubit...

| CevaNormal a răspuns:

Fara sa ma gindesc desigur ca iubirea...

| SweetCandy a răspuns:

Sincer...imi plc sa iubesc insa de cele mai multe ori dragostea se sfarseste:d deci ma indrept spre carierabig grin nu sunt rea si nici lipsita de suflet ...asta cred acum poate ma razgandesc cine stiebig grin

| Linda a răspuns:

Prima data bazele unei cariere (terminat faculate, poate master) si apoi intemeierea unei familii. Dar nu am renuntat a finalizarea instruirii din cauza pierderii timpului cu relatii. Toate la vremea lor. La 22, 5 ani am fost prima data cu cineva de care m-am indragostit.

| yuli10 a răspuns:

Asta nu e o alegere reala. nu suntem in filme. in viata adevarata se fac compromisuri si se gaseste o solutie.
dar spre exemplu (alceva nu imi vine in minte, care sa justifice de ce ar fi cineva pus sa aleaga), daca pentru cariera mea ar trebui sa ma mut in strainatate iar iubitul meu nu ar avea cum sa ma insoteasca, as discuta cu el si am cadea intr-un final de acord pe solutia optima. daca acel pas pentru cariera e foarte important as alege sa il fac dar tot as ramane cu persoana iubita in gand si as astepta cu drag sa gasim solutia de a fi din nou impreuna. dar daca nu e ceva crucial pentru cariera mea as ramane cu persoana iubita.

| albastrel a răspuns:

Depinde... daca simti ca el este alesul...renunti la cariera... dar daca el este alesul ar trebui sa te inteleaga si sa nu fie nevoie se alegi

daca simti ca relatia voastra nu va mai dura mult ...alege cariera happy

| Encore a răspuns:

La ce cariera am eu rolling on the floor as alege iubirea rolling on the floor

| Betty18 a răspuns:

Depinde cat de mare este iubirea mea fata de cealata persoana.acum sa spunem ca ar trebui sa plec un an doi in alta tara cu slujba as incerca sa tin si iubirea cat se poate.asa iti dai seama si cat de mult tine cealalalt la tine.ambele sunt necesarebig grinbig grinbig grin

succes

| daii a răspuns:

Iubire.

kratos
| kratos a răspuns:

Ambele daca nu as alege no2 happy

luciana
| luciana a răspuns:

Sunt de alt principiu; as alege cariera si spun asta, pentru a fi independent in viata si a nu depinde de nimeni si nimic. Abia, dupa aceea ( asta ca ma iubesc si ma respect mult ), mi-as face timp si pentru. a-mi face si un prieten, caci viata nu se termina la 23, 24 de ani, din contra as sti care imi sunt prioritatile si as sti cern, - neghina de secara... Lucien.

| Ana a răspuns:

Amandoua, pentru ca nu se poate una fara cealalta, parerea mea

| MisterKat a răspuns:

Dintre toate acestea as alege jumate cariera si jumate iubire.

O zi buna!

Daniel.

| JesterRO a răspuns:

Stii cum facem noi, generatia asta... iubirea mai intai, apoi in a doua parte a vietii ne intereseaza mai mult cariera in timp ce sarim din floare in floare. Asa vad lucrurile acum cel putin...inainte te preocupa sa faci bani, sa-ti iei o casa si sa intemeiezi o familie pe care s-o iubesti...acum mai rarhappy. Pana la urma fiecare face ce vrea cu viata lui sa stii.depinde ce-i trebuie fiecaruia. Nu poti pune iubirea pe primul plan cand esti falit si trece viata pe langa tinetongue.

| alessyca a răspuns:

Iubirea... daca stiu ca persoana respectiva merita toate eforturile mele si ma iubeste cu adevarat si eu ii impartasesc aceleasi sentimente

| liliana83 a răspuns:

pai aleg iubirea, imi gasesc alt serviciu si le am si pe una si pe alta. nu e chiar asa de greu, trebuie doar sa vrei. happy

| lifeForJesus a răspuns:

Iubire am ales si dupa aprox 3 ani ne-am despartit...nu-mi pare rau nici o secunda...ba mai mult as face din nou la fel!

| ralukyn23 a răspuns:

Depinde.dk pers iubita merita aleg iubirea dk nu, ...cariera...dar poate pers iubita mai tz iti da cu sutu`in cur si u ramai si fara iubire si fara cariera.trebuie sa fii sigura pe cel de lg u... si scuze de expresie... dar chiar asa e

| squib a răspuns:

E foarte greu sa alegi intre astea doua dar cred ca as alege cariera, pentru ca "dragostea dureaza trei ani" nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea caci cariera mi-o pot cladi cu ajutorul iubirii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubire; deoare ce cariera nu conteaza. iubirea este mai importanta. poti sa ai cea mai mare averea ete mai importanta este adevarat ca cu bani poti cumpara ori si ce dar iubirea nu o poti cumpara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca exista riscul de a nu putea alege pe niciuna? tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cariera in iubire. Asta as alege, asta as vrea sa fac. Cat despre bani... daca nu am, cumpar laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea pentru ca cariera mi-a pot face oricand dar o iubire adevarata nu se poate gasi oricand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege Iubirea nafiga sa ai cariera daca nu ai familie nu ai persoana care sa te iubeasca?