| andreeaalexandra16 a întrebat:

Dacă dau bac-ul și îl iau trebuie să merg după la facultate sau pot sa îl dau și sa mai amân puțin facultatea?!

Răspuns Câştigător
| Daniel9988 a răspuns:

Dupa ce ai diploma de BAC si liceu terminat poti sa te duci la admitere si la 101 de ani.

| andreeaalexandra16 explică (pentru Daniel9988):

E nici chiar așa doar că vream sa amân câteva luni un an cam așa ori Cum Mulțumesc pentru răspuns și dacă dau la admitere cam la ce materi trebuie vreau sa dau la academia de muzica Gheorghe Dima secția instrument și după dacă reușesc aici la actorie sau manager impresar.

| andreeaalexandra16 explică (pentru Daniel9988):

Și mai sunt nedumerita Bac-ul trebuie să îl dau în orașul meu unde am terminat și liceul sau în orașul unde vreau sa dau la facultate?!

| Daniel9988 a răspuns (pentru andreeaalexandra16):

Il dai unde termini liceul(logic)...Pentru admitere te duci la ei la academie si intrebi la secretariat in ce consta proba, ca orice unitate de invatamant le are pe ale ei.

| andreeaalexandra16 explică (pentru Daniel9988):

Am terminat liceul acum 1 an da mi-a fost frica sa dau ca nu iau și nu mă lăsat ai mei deci din ce am înțeles la liceul unde am fost trebuie să dau de la mine din oraș și pe urma când pot sa merg la academia din Cluj sa dau admiterea ca sa intru. Dar când dau Bacul trebuie să plătesc ceva întreb ca trebuie să mă descurc singura cu totul ai meu nu mă ajuta cu nimic nici măcar moral nu mă susține

| Daniel9988 a răspuns (pentru andreeaalexandra16):

Ce sa platesti? Invatamantul este gratuit.

| andreeaalexandra16 explică (pentru Daniel9988):

La bac mă refer dar dacă prima facultate e gratuita și ăla m-am gândit ca este off sunt lucruri simple pe care nu le știu

| Daniel9988 a răspuns (pentru andreeaalexandra16):

Pai da.E gratis.

| andreeaalexandra16 explică (pentru Daniel9988):

Ok Mulțumesc pentru răspuns

| Daniel9988 a răspuns (pentru andreeaalexandra16):

Nu ai pentru. ce! Succes!

| andreeaalexandra16 explică (pentru Daniel9988):

Mulțumesc dar mai am pana o sa dau sa văd dacă reușesc ca e cam greu sa mă descurc singura cu chirie etc cam cât o fi chiria pentru un apartament în cluj?!

| Daniel9988 a răspuns (pentru andreeaalexandra16):

Vezi aici tot ce te intereseaza:
https://www.olx.ro/......uj-napoca/

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa te inscrii la facultate si la 60 ani

| andreeaalexandra16 explică (pentru suntserios):

Mulțumesc pentru răspuns și la cam câte facultăți mă pot scrie? Pot continoua la alta facultate același profil sau alte profile?

| suntserios a răspuns (pentru andreeaalexandra16):

Te poti inscrie la cate facultati te tine buzunarul pentru ca doar una e finantata de stat

| andreeaalexandra16 explică (pentru suntserios):

Înțeleg auzisem ca e gratis doar una restul le-as plăti dar nu stiam dacă pot sa fac mai multe sau dacă am voie Mulțumesc pentru răspuns.