| Anonim234578890 a întrebat:

Daca de exemplu cineva vrea sa dea la Academia Tehnica Militara, da un singur test pentru oricare dintre S.R.I, M.A.I, M.ap.N etc? Sau alege inainte unde vrea sa mearga? Iar daca testul este acelasi penrru toate, te repartizeaza in functie de nota pe unul din profile( S.R.I, M.A.I etc.)?
Dau funda cui ma lamureste si pe mine?

Răspuns Câştigător
| Karol1877 a răspuns:

Academia Tehnica Militara e total diferita de SRI, MAI. La ATM se face militarie iar testul e din mate-fizica, limba romana, engleza iar la Academia de Politie e din romana, istorie, engleza iar la SRI e cultura generala la greu.

| Anonim234578890 explică (pentru Karol1877):

Pentru SRI la ce academie ar trebuie sa mergi?

| Karol1877 a răspuns (pentru Anonim234578890):

Pentru SRI e Academia Națională de Informații „Mihai Viteazul".

| Anonim234578890 explică (pentru Karol1877):

Multumesc!