| Anonymus20201988 a întrebat:

Daca esti politist( în cazul meu nu sunt, doar intreb) poți deține o afacere imobiliara ce se intaplma dacă te prinde statul ca faci afacere imobiliare iti ia statul din bunul personal? Ca știu ca legea scrie ca nu poți deține afacere proprie ca politist, dar sa zicem ca faci pe ascuns ce se intampla?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot fi 2 situatii:
1.Renunti la afacere si ramai politist.
2.Nu renunti la afacere si te concediaza.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca politist NU ai voie sa detii nici un fel de afaceri, indiferent ca-i in imobiliare, agricultura constructii, comert sau alte afecri.

"Ca știu ca legea scrie ca nu poți deține afacere proprie ca politist, dar sa zicem ca faci pe ascuns ce se intampla?"

Pe ascuns nu poti face asa ceva, ca-i imposibil sa nu se afle, fiindca se fac acte legale la notar si la camera de Comert a orasului, deci se transmit date corecte si complete despre el la directia muncii si atunci iese in evidenta faptul ca a facut o ilegalitate.

| johnnny123 a răspuns:

Iar ai început să aberezi cu afacerile tale imobiliare la negru?
Din moment ce nu ești nici polițist și nici nu știi absolut nimic despre afaceri, care este rostul acestei discuții?

| Alexandru1111199 a răspuns:

Ce sa-ti facahee hee dosar penal