| VIKZ a întrebat:

Daca fac Academia de politie Bucuresti am mai multe sanse sa ma angajez in strainatate ( Canada, in securitate, agent politie, gardian in inchisori), decat daca fac Scoala de politie de la Campina? Sau oricare as face-o pot sa ma angajez tot la fel (in securitate, agent politie, gardian in inchisori)?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai sanse cu nici una. In profesiile indicate de tine se pot angaja doar cetatenii canadieni.

| condreavaly a răspuns:

Atestatul de la academie este recunsocut oar in europa dar si asa nu au incredere in straini. eventual dublacetatenie si sa ai si vechime. e o lume plina de spioni si nu prea ai sanse. si in europa trebuie sa ai noroc. dapai in america. xcum bafta

| tofanlucian12 a răspuns:

Nu are treaba asta. si parere mea ca nu ai cum sa intri la ei acolo in canada.bafta!

| Lazar_David_1989 a răspuns:

Esti dus cu capul? :O