| keng a întrebat:

Daca fac academia de politie in Romania ma pot angaja in America la politie sau trebuie sa fac academia de politie in America?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, asa ceva este imposibil, fiindca NU esti cetatean american si nu poti sa te angajezi in Politie sau armata americana, fara cetatenie americana.
Cetatenia americana dureaza 10 ani, pana o priemsti, daca emigrezi alegal acolo.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuie sa o faci acolo. Dar mai intai trebuie sa obtii cetatenia SUA.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand trebui sa fii cetățean american. Apoi să urmezi academia lor de poliție.

| ioana748 a răspuns:

Cu siguranță trebuie sa urmati cursurile din SUA.
Trebuie sa aveti cetatenia tarii respective.

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns:

Nu,ca n-are nicio legaturawinking, fiecare tara are regulile ei, fiecare tara are probele ei la academia de politie si nu mai zic de faptul ca trebuie sa fii cetatean american ca sa fii politist, trebuie sa iti iei cetatenia si habar n-am cat timp dureaza.