| Maria1927 a întrebat:

Daca fac colegiul de pedagogie Carol I Campulung profilul stiinte sociale ce pot lucra dupa ce termin colegiul?

5 răspunsuri:
| Kiwibibilă a răspuns:

Cel mai adesea cei de la sociale dau la drept, sau ASE, management, istorie, sau limbi straine, de ce nu.

| Maria1927 explică (pentru Kiwibibilă):

Daca colegiul e specializat, dupa ce il termin pot lucra sau e nevoie de o universitate?

| Kiwibibilă a răspuns (pentru Maria1927):

Fiind profil teoretic, fără o facultate cei 4 ani de liceu sunt egali cu 0.

| Maria1927 explică (pentru Kiwibibilă):

Deci nu e nici o diferenta daca faci stiinte sociale la un liceu sau la colegiu pedagogic? Dar daca esti la profilul pedagog poti lucra dupa cri 4 ani!

| Kiwibibilă a răspuns (pentru Maria1927):

Măi, profilul ştiinţe sociale este teoretic. Nu are treabă cu numele liceului. De exemplu sunt seminare cu clase de mate-info dar nu inseamna ca iesi un preot matematician sau licee sportive cu stiinte ale naturii etc etc.
Tu faci stiinte sociale ca la orice alt liceu.